Przejdź do sekcji:

Wykład Lucy Lopez: Praktyki kolektywne - instytucjonalizacja z troską

INFO

Miejsce

ms2, ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

24 października 2018, środa, godz. 18:00

Wydarzenie towarzyszy wystawie "Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce".

Obecne formy prefiguratywnej polityki, w której sposoby organizowania się na bieżąco odzwierciedlają pojawiające się nagle sytuacje i reagują na nie, mają istotne przełożenie na działania instytucjonalne. W jaki sposób praktyki naszej pracy odzwierciedlają nasze programy i naszą politykę? Podczas swojego wykładu Lucy Lopez opowie, jak powstają zbiorowości tworzone przez artystów, ich alternatywna publiczność oraz narzędzia, które taki układ kreują dla realizowanej z dbałością instytucjonalizacji sztuki.  

Lucy Lopez to kuratorka, pisarka i redaktorka. Obecnie jest pracownikiem naukowym i kuratorką w powołanej do życia i prowadzonej przez artystów przestrzeni Eastside Projects w Birmingham, realizuje rezydencję kuratorską w galerii Grand Union w Birmingham oraz jest doktorantką w Birmingham School of Art [w latach 2016-19]. Poprzednio była kuratorką wystaw i pracownikiem naukowym w BAK, basis voor actuele kunst, w Utrechcie. Ukończyła kuratorskie studia magisterskie w Goldsmiths, University of London, w 2014 roku współtworzyła przestrzeń wystawienniczą oraz program rezydencji Jupiter Woods. Jej prace naukowe koncentrują się na kwestiach feminizmu, etyki troski oraz nowych praktykach instytucjonalizacji sztuki. Uczestniczyła jako kuratorka m.in. w realizacji następujących projektów: Ways of Learning [Sposoby uczenia się], we współpracy z Kim McAleese i Sean’em Elder, Grand Union, 2018; Policy Show [Polityka przestrzeni], Eastside Projects, 2017; Nicoline van Harskamp, Englishes, BAK, 2016; Instituting for the Contemporary [Instytucjonalizacja dla współczesnych], BAK, 2016; Unstated (or Living Without Approval) [Bezpaństwowy (czyli życie bez pozwolenia)], we współpracy z Marią Hlavajovą, BAK, 2016; at continental margins (propositions) [na marginesie kontynentu (propozycje)], Jupiter Woods, 2015; biotic/abiotic [biotyczny/abiotyczny], we współpracy z Hanną Laurą Kaljo, galeria The Gallery Apart, Rzym, 2014. Ostatnio jej prace teoretyczne ukazywały się w magazynach Temporary Art Review, Art and the Public Sphere Journal oraz w publikacji FORMER WEST, MIT Press.

Spotkanie prowadzone będzie w jęz. angielskim i polskim (z tłumaczeniem symultanicznym).

Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie Muzeum.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms2, ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

24 października 2018, środa, godz. 18:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.