Przejdź do sekcji:

Wydawnictwo "Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia" - Sybilla w kategorii PUBLIKACJE

23 maja 2016 podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się Gala Laureatów XXXVI Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015. W tym prestiżowym corocznym konkursie, do którego stają najważniejsze polskie instytucje muzealne, główna nagroda w kategorii PUBLIKACJE przypadła wydawnictwu Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia”. W imieniu łódzkiej instytucji statuetkę Sybilli odebrał dyrektor Jarosław Suchan.

Monografia to wyjątkowe monumentalne, dwutomowe wydawnictwo, które powstało z okazji 85. rocznicy inauguracji Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Nowoczesnej grupy „a.r.”, pierwsza w Polsce tak kompleksowa i przekrojowa pozycja prezentująca dorobek jednego z największych i najważniejszych polskich muzeów. Książka przedstawiająca ponad osiem dekad historii placówki powstała z potrzeby przemyślenia i poddania krytycznej refleksji działalności muzeum i wytyczenia nowych dróg jego rozwoju.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE