Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana, Slovenia
Projekt został zrealizowany we współpracy z Muzeum Stuki w Łodzi.

Termin “accretions” odnosi się do “rizomatycznego” wzrostu i nawarstwiania się występujących w organizmach, które to procesy, jeśli przełożyć je w kontekst społeczny mogą sugerować ekspansywny przyrost. Słowo to zostało przystosowane jako termin operacyjny, aby poddać w wątpliwość i włączyć się w sam proces tworzenia społeczności artystycznych, który jest związany ze spotykaniem się i narastaniem. Punkt wyjścia dociekań jest związany z artystycznymi źródłami i odniesieniami oraz sposobami na jakie jednostkowość doświadczenia może przejść na wspólny poziom w konkretnych przestrzennych i czasowych konfiguracjach wydarzenia artystycznego.

Mówiąc w skrócie, twórcy projektu stają się kuratorami przestrzeni społecznej, wydarzenia czy wystawy jako żywego organizmu, który ewoluuje i przekształca się w czasie. Wydarzenie zawsze ma miejsce post-factum, tak więc wystawa jest zbiorem doświadczeń, ciał, przestrzeni i spojrzeń. Niniejsza wystawa stanowi raczej otwarcie potencjału do współpracy niż przedstawia wyniki współpracy, która miała już miejsce. Wspólne działania będą miały swój ciąg dalszy w jeszcze co najmniej jednym miejscu – Muzeum Sztuki w Łodzi w 2011 r.

Kuratorzy: Angela Harutyunyan, Tevž Logar, Joanna Sokołowska
Artyści: Roman Dziadkiewicz, Hassan Khan, Sinisa Labrović, Shady el Noshakaty, Honza Zamojski
więcej na http://www.galerija.skuc-drustvo.si/skuc2.html

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.