Kongres Empatii

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36

ms2, Ogrodowa 19

Czas

07.12.2019 - 08.12.2019

Empatia, czyli umiejętność ułatwiająca spojrzenie na problem z czyjejś perspektywy, staje się szczególnie istotna w momencie, kiedy trafiamy na kogoś z kim się fundamentalnie nie zgadzamy. Niestety, w sytuacji konfliktowej jest jeszcze trudniej spojrzeć na drugiego człowieka tak, by zrozumieć, jakie potrzeby stoją za jego zachowaniami. Stąd krok do gestów wrogości, które trudno powstrzymać. Kongres Empatii – dwudniowe wydarzenie upowszechniające metody bezprzemocowej komunikacji – powinien pomóc uporać się z tymi trudnościami.

Empatia jest najsilniejszym hamulcem dla agresji, a co najważniejsze - można ją rozwijać. Na Kongresie będziecie mogli spotkać się z uznanymi trenerami i trenerkami oraz psychologami i psycholożkami, którzy w swojej praktyce zajmują się bezprzemocową komunikacją (NVC), pierwszą pomocą psychologiczną, metodami antydyskryminacyjnymi, fizjologiczną stroną empatii, a także kryzysem klimatycznym w kontekście zdrowia psychicznego.

Organizując Kongres Empatii, włączamy się w obchody Roku Antyfaszystowskiego, upamiętniające zmagania dawnych antyfaszystek i antyfaszystów i wyrażające sprzeciw wobec powrotu do sfery publicznej ruchów neofaszystowskich oraz takich, które odwołują się do faszystowskich idei, dyskursów i praktyk. W ten sposób nawiązujemy także do własnych awangardowych korzeni związanych z etosem zaangażowania artystów i instytucji sztuki. Pragniemy promować empatię jako antidotum na język przemocy w przestrzeni publicznej, umożliwiające pełne szacunku zrozumienie doświadczeń innych ludzi.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.