Themersonowie i awangarda

Bezkompromisowość, zamiłowanie do eksperymentu i dążenie do przekraczania utrwalonych schematów charakteryzowały artystyczną postawę Franciszki i Stefana Themersonów.

Publikacja Themersonowie i awangarda to zbiór esejów, bogato ilustrowany reprodukcjami prac i archiwalnymi materiałami. Wśród autorów analizujących twórczość artystycznego małżeństwa znalazł się kurator wystawy „Themersonowie i awangarda” Paweł Polit oraz osoby zaangażowane w program towarzyszący wystawie (m.in. Stuart Bailey). Książka zawiera również teksty autorstwa samych Themersonów, kolaże Stefana oraz scenariusz filmu - Stefan Themerson i język autorstwa Erika van Zuylena.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Paweł Polit, Tomasz Majewski, Nick Wadley, Franciszka Themerson, Roderick Mengham, Stuart Bailey
Redakcja: Paweł Polit
Projekt graficzny i skład: Krzysztof Bielecki
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer

ISBN 978-83-63820-09-1
Rok wydania: 2013
Format: 21 x 27,5 x 2,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 273
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie 

Katalog towarzyszył wystawie: „Themersonowie i awangarda” w 2013 r.

Cena: 70 zł. Publikacja dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT

KSIĘGARNIA

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.