Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia. Tom II

Drugi tom Monografii zrodził się z potrzeby przemyślenia i poddania krytycznej refleksji działalności Muzeum Sztuki w Łodzi na przestrzeni ostatnich lat. O jej skomentowanie w pierwszej kolejności zostało poproszonych siedmiu artystów: Józef Robakowski, Jakub Woynarowski, Agnieszka Polska, Mona Vatamanu i Florin Tudor, Wendelien van Oldenburg i Stuart Bailey. 

Ich wypowiedzi stały się następnie punktem wyjścia do rozważania nad misją i praktyką łódzkiej instytucji, prowadzonych przez kuratorów muzeum oraz zaproszonych badaczy. Dzięki wielogłosowi zaangażowanych osób, publikacja ta jest barwnym zbiorem przemyśleń, obserwacji, intuicji na temat społecznej roli, misji i osiągnięć Muzeum Sztuki.

Wypowiedzi o zróżnicowanym charakterze spaja jednak jedno pytanie: jak za pomocą współczesnych praktyk artystycznych i instytucjonalnych przepracowywać i skutecznie rozwijać wiodące idee nowoczesności?


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Daniel Muzyczuk, Magdalena Ziółkowska
Projekt graficzny i skład: Poważne Studio: Małgorzata Frąckiewicz, Tomasz Głowacki, Alicja Kobza
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer

ISBN 978-83-63820-28-2
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 479
Język: polski

Cena 100 zł. Publikacja jest dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT

KSIĘGARNIA

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.