Ewa Partum. Nic nie zatrzyma idei sztuki

Ewa Partum jest prekursorką sztuki konceptualnej, feministycznej i krytycznej w Polsce, autorką akcji i instalacji w przestrzeni publicznej, performansów, filmów, fotografii oraz poezji wizualnej.

W dwujęzycznej publikacji „Nic nie zatrzyma idei sztuki” twórczość Partum została przedstawiona w problemowym ujęciu w tekstach: Jean-François Chevriera, Karoliny Majewskiej, Doroty Monkiewicz i Ewy Majewskiej oraz w wywiadzie z artystką przeprowadzonym przez kuratorkę wystawy „Nic nie zatrzyma idei sztuki”, Marię Morzuch.

Obok artykułów próbujących uchwycić fenomen sztuki Ewy Partum, w publikacji znalazła się także obszerna dokumentacja prac artystki oraz jej indywidualnej wystawy, która miała miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi na przełomie 2014 i 2015 roku.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Koncepcja i redakcja naukowa: Maria Morzuch
Redakcja stylistyczno-językowa i korekta: Dawid Szymczak
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak
Projekt graficzny i skład: Katarzyna Jasińska

ISBN: 978-83-63820-35-0
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 185
Ilość ilustracji: 60 (kolorowe)
Języki: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Cena 60 zł. Publikacja jest dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT

KSIĘGARNIA

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.