DADA Impuls/e. Kolekcja Egidio Marzony

DADA Impuls/e to nie tylko katalog z wystawy ale też zbiór esejów, które inspirują do przemyślenia na nowo popularnej perspektywy przeciwstawiającej sobie anarchizujące tendencje dadaistyczne i racjonalny konstruktywizm.

Jak zaznaczają redaktorzy publikacji Paulina Kurc-Maj i Paweł Polit, poprzez wystawę i książkę pragną pokazać awangardę jako ruch, który spowodował pojawienie się wielości współistniejących, wzajemnie wspierających się lub zwalczających tendencji, których wspólnym celem było totalne zwycięstwo sztuki nowoczesnej.

W poszerzeniu dyskusji na temat dadaizmu pomagają zawarte w publikacji eseje krytyków i badaczy sztuki: Huberta van Berga, Hala Fostera, Matthewa Biro oraz artystów: Theo van Doesburga i Claesa Oldenburga.

W publikacji znajdziemy też wywiad z Edigio Marzoną – kolekcjonerem, którego zbiory posłużyły do stworzenia wystawy, oraz ilustrowany polsko-angielski katalog wszystkich prac prezentowanych na ekspozycji w Muzeum Sztuki.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Paulina Kurc-Maj, Paweł Polit
Projekt graficzny i skład: Krzysztof Bielecki
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak

ISBN 978-83-63820-31-2
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 241
Ilość ilustracji: 130 (kolorowe)
Język: wersja dwujęzyczna polsko-angielska

Publikacja towarzyszyła wystawie: „DADA Impuls/e" w ms¹ w Łodzi.

Cena 89 zł. Publikacja jest dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT

KSIĘGARNIA

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.