Andrzej Czarnacki. Skłonność uparta

Andrzej Czarnacki splata w swojej praktyce rozważania na temat zagadnień artystycznych z refleksją o charakterze filozoficznym. Publikacja podsumowuje etap twórczości artysty, w którym wiodącym motywem jego prac było pojęcie skłonności, pojmowane w znaczeniu zasady określającej charakter relacji między składnikami rzeczywistości.

Czarnacki proponuje wizję rzeczywistości dynamicznej, obejmującej wielość oddziałujących na siebie sił. Dla ich unaocznienia posługuje się różnymi mediami, jak rysunek, obraz na płótnie, instalacja czy tekst. Swoje prace określa mianem „wiązań tensorycznych”. Publikacja obejmuje kilkadziesiąt reprodukcji prac Andrzeja Czarnackiego, jego tekst filozoficzny oraz eseje Moniki Murawskiej i Pawła Polita.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Paweł Polit
Koncepcja katalogu: Andrzej Czarnacki, Paweł Polit
Projekt graficzny i skład: Dorota Karaszewska, Maciej Sikorzak
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer

ISBN 978-83-63820-26-8
Rok wydania: 2015
Format: 23 x 27,5 x 1,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 129
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Publikacja towarzysząca wystawie: „Andrzej Czarnacki. Skłonność uparta” w 2015 r.

Cena 20 zł. Publikacja jest dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT

KSIĘGARNIA

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.