Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji

ms1, ul. Więckowskiego 36
13 lipca, niedziela, g. 17.17

Wydarzenie towarzyszy wystawie Jeremy`ego Millara „M/W”.

Spotkanie będzie polegać na wspólnej lekturze fragmentów środkowej części antropologicznej trylogii Bronisława Malinowskiego, poświęconej kulturze Wysp Trobrianda. Wszyscy zaproszeni są do przyjścia z wybranymi, ulubionymi fragmentami tekstu. Także tymi pikantnymi.

„Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji” to druga z cyklu praca pioniera antropologii Bronisława Malinowskiego, opublikowana po raz pierwszy w 1929 roku. (pozostałe dwie to „Argonauci zachodniego Pacyfiku” i „Ogrody koralowe i ich magia”). Malinowski opisał w niej szczegółowo, zwyczaje, postępowanie, kulturę i obyczajowość wyspiarzy. Książka szybko uznana została uznana za jedną z najważniejszych prac antropologicznych na świecie.

Spotkanie prowadzi Leszek Karczewski.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.