Życie po życiu berlińskiego Dada

ms2, ul. Ogrodowa 19
16 grudnia 2015, środa, g. 18.00

Wykład Michaela White’a nawiązujący do wystawy DADA Impuls

Prelekcja ukaże zmienne losy i znaczenie ruchu Dada przez zestawienie postaci powiązanych relacjami rodzinnymi - Georga Grosza i Otto Schmalhausena.

Analiza słynnej, zmienionej przez Schmalhausena maski Beethovena oraz mało znanych późnych montaży Grosza będzie dążyć do odpowiedzi na pytanie o sposób, w jaki przypomnienie i ponowne wykonanie prac dadaistycznych może pomóc zrozumieć pierwotne znaczenie Dada.


Michael White – profesor historii sztuki na University of York, specjalizuje się w historii awangardy. Jest znany jako autor prac o De Stijl i Dada, był kuratorem wystaw van Doesburga i Mondriana w Tate. Ostatnio opublikował Generation Dada: The Berlin Avant-Garde and the First World War (2013), oraz współredagowal Virgin Microbe: Essays on Dada (2014).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.