Zdarzenia / zadania - Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście

ms2, ul. Ogrodowa 19
20 lipca 2013, sobota, g. 19.00 

Zdarzenia to wspólny projekt Jacka Owczarka, Pracowni Fizycznej i duetu SzaZa - muzyków Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego. Jacek Owczarek wypracował w ostatnich latach autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną, badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch. Tym razem poznamy proces pracy nad projektem. W toku przedstawienia muzycy i tancerze „podrzucać” będą sobie nawzajem rozmaite zadania. Publiczność będzie miała okazję włączyć się w ten proces, zadając artystom tematy do improwizacji.

Występują: Adrian Bartczak, Paweł Grala, Dawid Lorenc, Iwona Olszowska, Aleksandra Ścibor

Pracownia Fizyczna jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w 2009 roku w Łodzi. Głównym polem działania grupy jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja oraz proces twórczy. Grupa działa przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

SzaZa - Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz oraz Djazzpora, które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Działają również w niezależnym wydawnictwie LadoAbc oraz Stowarzyszeniu Kulturalnym Lado – środowisku, którego konsekwentna, trwająca już os kilkunastu lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.