Zdarzenia - Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście

ms2  ul. Ogrodowa 19
8 czerwca 2013, sobota, g. 19.00

Zdarzenia to wspólny projekt Jacka Owczarka, Pracowni Fizycznej i duetu SzaZa - muzyków Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego. Jacek Owczarek wypracował w ostatnich latach autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch. O pracy poprzedzającej spektakl Zdarzenia mówił: "Improwizacja jest wystawieniem się na nieoczekiwane. Jak zatem nieoczekiwanego oczekiwać i czym jest to nieoczekiwane? Na jakiej podstawie możliwe jest spotkanie, czyli kontakt? To wszystko było przedmiotem naszej pracy".

Pracownia Fizyczna jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w 2009 roku w Łodzi. Głównym polem działania grupy jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja oraz proces twórczy. Grupa działa przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

SzaZa - Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz oraz Djazzpora, które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Działają również w niezależnym wydawnictwie LadoAbc oraz Stowarzyszeniu Kulturalnym Lado – środowisku, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. 

Występują: Paweł Grala, Aleksandra Klimiuk, Dawid Lorenc, Iwona Olszowska, Krzysztof Skolimowski

Wydarzenie w ramach otwarcia wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.