Zadania artysty. Wykład Katarzyny Bojarskiej

ms², ul. Ogrodowa 19
3 grudnia 2015, czwartek, g. 18.00
Wstęp wolny

Wykład towarzyszący wystawie Mirosława Bałki Nerw. Konstrukcja

Prelekcja dotyczyć będzie sposobu, w jaki Mirosław Bałka rozumie zadanie artysty w świecie współczesnym i jego powinność wobec świata minionego. Autorka postara się pokazać, jak Bałka realizuje zadania artysty korzystając z języka rzeźbiarskiej abstrakcji i wideofiguracji, liczbowych i słownych kodów-aluzji, odtwarzania przestrzeni, kreując obiekty naznaczone symbolicznie, a także animując życie kulturalne w pracowni w Otwocku.

Katarzyna Bojarska – adiunkt w Instytucie Badań Literackich PAN, w Zespole do Badań nad Literaturą i Kulturą Późnej Nowoczesności, członkini Uniwersytetu Muri im. Franza Kafki. Autorka tekstów i przekładów, zainteresowana relacjami sztuki, literatury, historii i psychoanalizy, tłumaczka m.in. książki Susan Buck-Morss Hegel, Haiti i historia uniwersalna. Autorka książki Wydarzenia po Wydarzeniu. Białoszewski – Richter – Spiegelman (Warszawa 2012). Od 2011 w zespole redakcyjnym „Tekstów Drugich”, współzałożycielka pisma „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”.

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.