Wystawa Angeliki Markul w Palais de Tokyo w Paryżu

Palais de Tokyo w Paryżu
13 lutego - 12 maja 2014 

W Palais de Tokyo w Paryżu w piątek (13 lutego) otwarta została wystawa indywidualna „TERRE DE DÉPART” Angeliki Markul na której pokazana będzie m.in. wyróżniona nagrodą Prix SAM 2012 praca „Bambi w Czarnobylu”.

Praca powstała w oparciu o materiał filmowy z wyprawy artystki do strefy „zero” w okolicach elektrowni w Czarnobylu. „Bambi w Czarnobylu”, „Gardziel diabła” i inne prezentowane w stolicy Francji prace od września do listopada można było oglądać na wystawie „Wyzwolone siły. Angelika Markul i współczesny demonizm” w Łodzi. Prezentacja w Palais de Tokyo w Paryżu jest kolejną prezentacją prac, które po raz pierwszy można było oglądać w zeszłym roku w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Więcej o wystawie w Muzeum Sztuki  „Wyzwolone siły. Angelika Markul i 
współczesny demonizm” (kurator: Jarosław Lubiak) przeczytacie tutaj.

Więcej na temat wystawy „TERRE DE DÉPART” przeczytacie tutaj. 
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.