Wspólny projekt

Ruszył nabór na „Wspólny projekt”- konkurs organizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING

Zapraszamy do przesyłania pomysłów na projekty dotyczące „intymności”. Pojęcie „intymność” pochodzi od łacińskiego słowa „intimus”, czyli „wewnętrzny, najgłębszy” (w przenośni: „najtajniejszy, najskrytszy”). Intymność jednak to nie tylko to, co skrywane wewnątrz nas samych, ale rodzaj dyskretnej relacji ze światem zewnętrznym. W praktyce artystycznej rozumiemy ją jako związek artysty z materią, tworzywem i treścią sztuki. Proponowane projekty mogą więc odnosić się do kontekstu osobistego, globalnego czy wspólnotowego i sytuować zarówno w obszarze, jak i na marginesach sztuki. Oczekujemy propozycji realizowanych zarówno w formie instalacji, działań performatywnych, badawczych, audialnych czy filmowych, jak i w klasycznych mediach.

„Wspólny projekt” jest skierowany do artystów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Kładzie nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji w ścisłej współpracy z kuratorkami Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundacji Sztuki Polskiej ING. W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub grupy osób występujące jako jeden zespół. Zgłoszenia można wysyłać do 21 marca 2014 poprzez przesłanie kompletu materiałów za pośrednictwem ogólnodostępnych serwerów do transferu plików na adres Katarzyny Słobody, k.sloboda@msl.org.pl.

Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach: www.msl.org.pl oraz ingart.pl.

Muzeum Sztuki w Łodzi jest jednym z najstarszych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie i jedynym muzeum w Polsce z tak obszerną kolekcją sztuki XX i XXI wieku. Misją Muzeum jest kreowanie warunków umożliwiających współczesnemu odbiorcy komunikację z twórczością artystyczną minionych i obecnych pokoleń, a poprzez to rozbudzanie w nim umiejętności samodzielnego widzenia, rozumienia i odczuwania otaczającej go rzeczywistości.

Fundacja Sztuki Polskiej ING zajmuje się promocją polskiej sztuki współczesnej, budując kolekcję sztuki polskiej powstającej po 1989 roku oraz wspierając projekty artystyczne. Kolekcja jest eksponowana w siedzibach fundatorów i udostępniana na wystawach organizowanych w instytucjach sztuki. Fundacja została utworzona w 2000 roku przez działające w Polsce spółki z Grupy ING.

„Wspólny projekt” - cykliczny konkurs realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2013 roku. Organizatorzy kładą nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji projektu młodego artysty w ścisłej współpracy z obiema instytucjami.

Wspólny projekt 2014 - regulamin

Wspólny projekt - formularz zgłoszenia 

Harmonogram:
- przesłanie zgłoszenia na konkurs - do 21 marca 2014
- ogłoszenie wyników konkursu - początek kwietnia 2014
- realizacja projektu - od kwietnia do listopada 2014 

Budżet:
- produkcja projektu - 16 000 PLN brutto
- honorarium - 2 000 PLN brutto

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.