World Music Sounds. Koncert muzyków z CBB Ensemble na otwarcie wystawy "Katarina Zdjelar. Między dźwiękami"

ms¹, Więckowskiego 36
17 czerwca, piątek, godz. 18.00, wstęp wolny

W piątek 17 czerwca z okazji otwarcia wystawy „Katarina Zdjelar. Między dźwiękami” w ms¹ przy ul. Więckowskiego 36 zagrają muzycy na co dzień tworzący zespół CBB Ensemble: Azja Kamińska, Wojciech Pęczek i Bartek Gułaj z Polski, Ablaye Badji z Senegalu i Norah Mc Gettigan z Irlandii. Międzynarodowy skład grupy i wykonywana przez nią muzyka, należąca do nurtu world music, koresponduje z ideą wystawy, w której istotną rolę odgrywają spotkania i zderzenia odrębnych kultur, różnych elementów i tradycji. W czasie koncertu odbywającego się w ramach towarzyszącego otwarciom ekspozycji w Muzeum Sztuki w Łodzi cyklu spotkań ogrodowych z muzyką publiczność będzie miała okazję przekonać się, jak ciekawe i oryginalne efekty przynosi gra na takich instrumentach, jak balafon, djembe, hang czy kora.


Joanna (Azja) Kamińska – wokalistka śpiewająca w języku Malinke i Wolof, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Występuje z zespołami CBB Ensemble, The Badji Band oraz we własnych projektach. Wraz z Wojtkiem Pęczkiem współtworzą także grupę Flower Kissers. 

Wojtek Pęczek – politolog z wykształcenia, muzyk multiinstrumentalista z zawodu i z zamiłowania, artysta, animator kultury. Swoją przygodę z etnicznymi instrumentami perkusyjnymi rozpoczynał w 1998 r. w Irlandii pod okiem Brendana Perry'ego z legendarnej formacji Dead Can Dance. Naukę zachodnioafrykańskiej sztuki perkusyjnej kontynuował u boku światowego mistrza Djembe, Mamady'ego Keita z Gwinei. Wiosną 2003 r. założył w Łodzi pierwszą w Polsce szkołę bębniarską City Bum Bum.

Norah Mc Gettigan – od 10 lat członek CBB Ensemble, która w zespole jednocześnie jest tancerką i gra na balafonie. Choć z zawodu jest reżyserem filmowym, muzyka zawsze odgrywała bardzo ważną rolę w jej kreatywnej podróży. Razem z Wojtkiem Pęczkiem stworzyli Noc Żywych Bębnów, doroczne święto zachodnio-afrykańskiej muzyki w Polsce.

Ablaye Badji – wszechstronny muzyk z Senegalu, urodzony w rodzinie o muzycznych korzeniach, w której każdy na czymś gra, śpiewa lub tańczy. Ablaye od dzieciństwa fascynował się mnóstwem instrumentów, takich jak djembe, tama, sabar czy kora.

Bartek Gułaj  to magister ekonomii i pasjonat muzyki; drwal, ojciec, śpiewak ludowy, orędownik zdrowego trybu życia, były aktor objazdowego teatrzyku dla dzieci. Od 2003 ściśle związany z muzyką perkusyjną Afryki Zachodniej. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci (w szkołach i przedszkolach ) i dorosłych (dla firm i instytucji) w szkole rytmu City Bum Bum. Założyciel zespołu folkowego Dzikie Jabłka.

Zachęcamy do zapoznania się z Facebook'owym profilem całego zespołu CBB Ensemble.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.