Władysław Strzemiński - 120 rocznica urodzin

ms1, ul. Więckowskiego 36 
21 listopada 2013, czwartek

Praktyka Widzenia (warsztat dla dzieci i młodzieży), g. 13.13
Oprowadzanie po Sali Neoplastycznej, g. 17.17


Radykalizm, upór i fascynacja nowoczesnością uczyniły z Władysława Strzemińskiego jednego z najważniejszych i najodważniejszych twórców polskiej awangardy. 21 listopada mija 120 lat od momentu urodzin artysty, który w Łodzi odnalazł miejsce realizacji swojego pomysłu utworzenia międzynarodowej kolekcji sztuki awangardowej. Kolekcja grupy „a.r.” – której Strzemiński był współtwórcą – jest dziś podstawą zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi oraz ideą, do której odwołuje się ta instytucja. Z okazji urodzin Władysława Strzemińskiego przygotowane zostały warsztaty i oprowadzanie po zaprojektowanej przez artystę Sali Neoplastycznej – specjalnej przestrzeni dla prezentacji zbiorów z kolekcji grupy „a.r”.

W 2010 roku w Muzeum Sztuki odbyła się największa od siedemnastu lat monograficzna wystawa o twórczości Władysława Strzemińskiego: „Powidoki życia. Władysław Strzemiński i prawa dla sztuki”. Katalog z wystawy będzie dostępny w księgarni w ms1 w obniżonej o 20% cenie.

Praktyka Widzenia – warsztat dla dzieci i młodzieży

Władysław Strzemiński jest twórcą książki "Teoria widzenia". Zapraszamy do praktycznego sprawdzenia tej teorii. Na warsztat złożą się działania, których tematami staną się najprostsze elementy formy plastycznej. Uczestników poprowadzimy przez meandry sztuki nieprzedstawiającej. Czy rzeczywiście z dzieła abstrakcyjnego niczego nie sposób wyczytać? W jaki sposób o nim mówić?

Prowadzi: Marta Wlazeł

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

Przez cały dzień wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Materiały z wystawy „Powidoki życia. Władysław Strzemiński i prawa dla sztuki”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.