Zapraszamy do udziału w Wizualnym Eksperymencie Muzealnym

ms2, Ogrodowa 19 
29 marca 2014, sobota, 11:30 - 13.00

Masz 13-16 lat i chodzisz do gimnazjum? Masz 17-19 lat i chodzisz do liceum? Chcesz uczestniczyć w unikatowym, pierwszym w Polsce Wizualnym Eksperymencie Muzealnym? Dzwoń pod numer telefonu 605 060 063 (decyduje kolejność zgłoszeń). 

Wizualny Eksperyment Muzealny to projekt, który jest twórczym połączeniem edukacji wizualnej i edukacji muzealnej. Chcemy wspólnie z uczestnikami wydobyć i przeanalizować wizualny aspekt działania i bycia w muzeum. Poprzez przekucie tych refleksji na scenariusze działań wizualnych dla muzeów mamy zamiar wzbogacić i rozwinąć obszar edukacji muzealnej.

Zapraszamy do udziału w dwóch intensywnych sesjach warsztatowych:
14-16 marca 2014 w Warszawie
28-30 marca 2014 w Łodzi

Sesje (w tym warsztaty wizualno-muzealne, wykłady, akcje performatywne, dyskusje) realizowane będą w wybranych przestrzeniach muzealnych oraz kulturalno-społecznych (Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Towarzystwo „ę”, Stowarzyszenie Topografie).

Spotkania będą okazją do twórczych działań moderowanych przez osoby z różnorodnymi doświadczeniami, bogatym zapleczem praktycznym i teoretycznym (wykładowców akademickich, edukatorów, kuratorów, niezależnych artystów i animatorów).

Szczegóły pod numerem telefonu: 600 388 444 i na stronie projektu.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Katedra Kultury.

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundacji Orange.

 
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.