Warzywny grill na nieużytkach sztuki

ms¹, ul. Więckowskiego 36
29 sierpnia 2014, piątek, g. 14.00 – 16.00

Lato zmierza ku końcowi. Czas aby w Muzeum zebrać plony „Nieużytków sztuki”. „Nieużytki” to tereny w instytucjach kultury, które za sprawą ogólnopolskiego projektu Elżbiety Jabłońskiej zostały zagospodarowane na dostępne dla pracowników i zwiedzających grządki z roślinami jadalnymi i ozdobnymi. Teren wybrany przez artystkę w Muzeum Sztuki dotąd nie był udostępniany zwiedzającym i służył wyłącznie jako zaplecze techniczne. Dlatego spotkanie to będzie szansą na poznanie Muzeum Sztuki "od kuchni".

Od kuchni - dosłownie i w przenośni - ponieważ na spotkaniu będzie można poczęstować się grillowanymi warzywami. Świeżo tłoczone soki i zdrowego, warzywnego grilla zapewni spółdzielnia „Owocni”. Przy tej okazji będzie można porozmawiać z nimi o zdrowej, warzywno-owocowej diecie.

W tym czasie odbędzie się także warsztat „Mądry Mondrian po szkodzie/w ogrodzie” dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Warsztat poświęcony powstaniu abstrakcji geometrycznej przyniesie odpowiedź na pytanie, gdzie w jabłonce kryją się kąty proste oraz dlaczego niektóre barwy nazywa się „podstawowymi”. Część warsztatu odbędzie się w plenerze muzealnego ogrodu, odwiedzimy także Salę Neoplastyczną.

Wydarzenie w ramach projektu: „Nieużytki sztuki

http://www.nieuzytkisztuki.pl/
https://www.facebook.com/nieuzytkisztuki

Instytucje biorące udział w projekcie: BWA Zielona Góra, Galeria Arsenał/ Białystok, Królikarnia/  Warszawa, BWA Tarnów, Muzeum Sztuki w Łodzi, Instytut Sztuki Wyspa Gdańsk, BWA Olsztyn, Galeria Labirynt/ Lublin, Muzeum Współczesne we Wrocławiu.  Projekt realizowany z udziałem środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partner: “Owocni

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.