Warsztaty 100FLAG

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

Czas

10 listopada 2018, godz. 11.00-17.00

Wydarzenie towarzyszące wystawom “Awangarda i państwo” oraz "Wielka Wojna"

Jak zaprojektować i uszyć flagę z okazji stulecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce? Jak wyrazić swoje emocje, myśli czy doświadczenia w postaci obrazu, znaku, hasła czy tekstu? Jaka jest sytuacja kobiet we współczesnym społeczeństwie? Czy kobiety mają moc sprawczą, czy ich głos jest ważny? Na te i inne pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi podczas warsztatów adresowanych do dziewczyn, chłopaków, kobiet i mężczyzn w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Warsztaty poprowadzą inicjatorki i inicjatorzy akcji „STO FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety”, której kulminacją będzie marsz z flagami zorganizowany w Warszawie 24 listopada br. Flagi wykonane przez uczestniczki i uczestników warsztatów będą mogły powiewać podczas marszu w towarzystwie flag autorstwa wielu artystek i artystów.

Kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze 28 listopada 1918 roku po całonocnej okupacji Belwederu. Choć ich walka o niepodległość była równie wyczerpująca i pełna poświęceń, co ta podejmowana przez mężczyzn, to miały być one pozbawione dostępu do polityki. Kobiety wywalczyły dla siebie prawa wyborcze, ale ten fakt jest często wypierany ze świadomości zbiorowej. Warto o nim przypominać i celebrować jego rocznicę.

Dla kogo: dla wszystkich! Nie musisz mieć specjalnych umiejętności.

Co będziemy robić? Projektować, szyć, malować, haftować.


OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Zgłoszenia prosimy słać na adres cm@msl.org.pl.
Uwaga! Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją naszej polityki prywatności, z którą można zapoznać się tu: https://msl.org.pl/przetwarzanie-danych-osobowych.html

Więcej o STO FLAG tutaj

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.