ULICE AWANGARDY, czyli spacer po miejscach spotkań łódzkiego środowiska

INFO

Miejsce

punkt zbiórki: ms1, Więckowskiego 36

Czas

20.09.17, środa, 18:00

Prowadzący

Joanna Glinkowska i Piotr Tomczyk

wstęp: bezpłatny

Gdzie mieściła się Cafe Astoria - miejsce spotkań międzywojennej artystycznej grupy Jung Jidysz?
Wnętrza których lokali projektował Karol Hiller?
Gdzie w Łodzi spotykali się kiedyś poeci, a gdzie klezmerzy?
Z myślą o jakim miejscu Władysław Sztrzemiński zaprojektował mozaikę pt. „Wyzysk kolonialny”?
Do jakiego dzieła nawiązuje „Rudowłosa”, neon autorstwa Nataszy Splewińskiej?

Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć, w trakcie spaceru ulicami Łodzi, przewodnik miejski Piotr Tomczyk. Zwiedzając miasto skupimy się przede wszystkim, ale nie wyłącznie, na śladach po twórcach awangardy. Poznamy ulubione miejsca spotkań Łódzkich artystów, oraz mnóstwo ciekawych historii i anegdot...

Piotr Tomczyk – przewodnik po Łodzi, województwie łódzkim, Warszawie, województwie mazowieckim i paru innych miejscach. Z wykształcenia anglista i psycholog. Urodzony i wychowany w Łodzi. Mimo że mieszkał już w różnych zakątkach Europy i świata, zawsze chętnie wraca do Łodzi, ponieważ uwielbia unikatowy charakter tego miasta. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.