Kino ms / "Trylogia Otolith"

ms2, ul. Ogrodowa 19
9 listopada 2012, piątek, g. 18.00

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza do ms2 na seanse filmowe. Tym razem goście kina ms zobaczą trylogię sience fiction, wyprodukowaną w latach 2003-2009 w Wielkiej Brytanii - "Otolith".

Otolith I
Wielka Brytania, 2003, 22 minuty

Otolith I rozgrywa się w XXII wieku, kiedy rasa ludzka nie jest w stanie przeżyć na Ziemi i jest zmuszona do zamieszkania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej poza grawitacją. Dr. Usha Adebaran Sagar, potomkini członkini Otolith Group – Anjaliki Sagar, jest egzo-antropologiem badającym życie na Ziemi. Jej jedynym źródłem wiedzy są archiwa mediów. Otolith wyobraża zmutowaną przyszłość, która jednocześnie wsłuchuje się w powojenną erę niezaangażowania, aby wskazać na związek między produkcją wspólnotowości między południową Azją, ZSRR i współczesnością.

Otolith II
Wielka Brytania, 2007, 47 minut

Otolith II jest osadzony w niedalekiej przyszłości i miesza fikcję, materiały archiwalne i filmy dokumentalne nakręcone w Mumbai i Chandigarh. Film koncentruje się na presji wywieranej na mieszkańcach osadzonych w kontrastujących i rywalizujących wersjach miasta przyszłości. Otolith II bada polityki dotyczące planowania przyszłości, w których prorocze modele masterplanów, korporacyjne scenariusze i spekulacja rynkiem nieruchomości wspólnie dążą do tego, by czerpać profity z pracy oraz odwracać uwagę od swoich działań.

Otolith III
Wielka Brytania, 2009, 48 minut

Otolith III obiera jako punkt wyjścia niezrealizowany scenariusz legendarnego bengalskiego reżysera Satyajit Raya pod tytułem Obcy. Napisany w 1967 roku, byłby pierwszym filmem science fiction osadzonym we współczesnych Indiach. Film powraca do 1967 roku, aby przedstawić alternatywną trajektorię, w której fikcyjni bohaterowie Obcego usiłują przejąć środki produkcji, aby stworzyć warunki dla swojego przetrwania w formie obrazów. Otolith III jest nakręcony w Londynie i stanowi eksperyment w czasoprzestrzennym przemieszczeniu, który Otolith Group określa jako premake, czyli remake powstały przed wersją oryginalną.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.