Tomasz Koszewnik laureatem Wspólnego Projektu

Laureatem drugiej edycji konkursu "Wspólny projekt", którego tematem była "Intymność" został Tomasz Koszewnik. Zaproponowany przez niego projekt polegać będzie na realizacji kilku koncertów w wybranych przestrzeniach w Łodzi w których na co dzień toczy się zwyczajne życie.

Dźwięki instrumentów mieszające się z odgłosami życia mieszkańców, filtrowane przez ściany, rury wentylacyjne, czy konstrukcje budynków podkreślą intymne pole odsłuchu. Skierowane zostaną zarówno do świadomych ich charakteru odbiorców, jak i przypadkowych przechodniów, aż po najbliższe sąsiedztwo lokatorów. Ważnym etapem projektu będą badania i dyskusje nad intymnymi aspektami dźwięku, a w konsekwencji - również słuchu. Jeden z najbardziej niedocenionych i zaniedbanych zmysłów, posłuży artyście i kuratorkom do eksploracji płynnej granicy pomiędzy tym, co w intymności prywatne i osobiste, a wspólne i dzielone. Propozycja jest wynikiem dotychczasowych zainteresowań artysty sytuacjami dźwiękowymi, jak również otwartą, wielowątkową i subtelną odpowiedzią na temat projektu - zagadnienie jakim jest intymność.

Jury konkursu "Wspólnego projektu" w składzie: Jarosław Lubiak – główny kurator Muzeum Sztuki w Łodzi, Magdalena Starska – artystka, Magdalena Ujma – kuratorka, Katarzyna Słoboda – kuratorka Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Maria Rubersz – prezes Fundacji Sztuki Polskiej ING było jednogłośne. Proces przygotowywania projektu już się rozpoczął, a jego realizacja planowana jest na listopad 2014 roku. Sszczegóły już wkrótce na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi (www.msl.org.pl) oraz Fundacji Sztuki Polskiej ING (www.ingart.pl).

Tomasz Koszewnik urodził się 1986 roku w Białymstoku. Mieszka i pracuje w Poznaniu. W latach 2007-10 studiował Antropologię kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2010 roku student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Intermedia. W 2011 roku student wizytujący w Pracowni Działań́ Przestrzennych prof. Mirosława Bałki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Aktualnie realizuje dyplom w Pracowni Audiosfera pod kierunkiem prof. Leszka Knaflewskiego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.