Ten Brzydki. Pokaz filmu Erica Baudelaire'a

ms2ul. Ogrodowa 19
10 czerwca 2015, środa, g. 18.00

Liban, 2013, 101 min.

Zima, Bejrut. Lili i Michel poznają się na zaśmieconej puszkami plaży. A może znają się od dawna... Kiedy zmagają się z połączeniem fragmentów niepewnej przeszłości, wyłaniają się wspomnienia: akt terroryzmu, eksplozja i zniknięcie dziecka - Eleny.

Te fragmenty łączy głęboki głos japońskiego narratora, który opowiada o swoich doświadczeniach pogrążonego w żałobie Bejrutu i 27 lat w ukryciu, kiedy walczył razem z Palestyńczykami jako członek Japońskiej Czerwonej Armii. Jego narracja kształtuje historię Lili i Michela, a ich los jest dyktowany przez tajemnicę stworzoną dla nich. Głos ten należ do legendarnego japońskiego filmowca nowej fali - Masao Adachi.

Eric Baudelaire jest artystą i filmowcem. Jego praktyka oparta jest na badaniach i manifestuje się w grafice, fotografii i publikacjach pokazywanych razem z jego filmami na wystawach indywidualnych, które odbyły się między innymi w Fridericianum w Kassel, Bétonsalon w Paryżu, Bergen Kunsthall, Beirut Art Center, Gasworks w Londynie, Hammer Museum w Los Angeles. Uczestniczył w Seoul Biennal i Yokohama Triennal w 2014, Baltic Triennial of International Art w 2012. Jego prace są w kolekcjach takich instytucji jak MACBA w Barcelonie, Centre Pompidou oraz The Whitney Museum of American Art.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.