Tak zwane druki ulotne - wykład i seminarium Stuarta Bailey'a

Wykład Stuarta Bailey’a w ramach cyklu „Szukaj, burz, buduj”
ms2
, ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna
16 kwietnia 2013, wtorek, g. 18.00

Seminarium towarzyszące wystawie Themersonowie i awangarda, oparte na analizie tekstów z archiwum artystów
ms1
, ul. Więckowskiego 36, biblioteka
17 kwietnia 2013, środa, g. 16.30

Prowadzenie: Stuart Bailey

Podczas seminarium przeanalizowane zostaną teksty i publikacje Themersonów pod kątem problematyki współczesnego projektowania oraz dystrybucji informacji.

„ŻYCIE JEST PIĘKNE STOP PROSZĘ O DOPUSZCZENIE CECH PRZYJĘCIE WYRAZU WSKAZUJĄCEGO NA RADOŚĆ PRZYJEMNOŚĆ ŻYCZLIWOŚĆ ETCETERA POPRZEZ UNIESIENIE KĄCIKÓW UST I OGÓLNE ZRELAKSOWANIE MIĘŚNI TWARZY STOP NA ZAWSZE STEFAN STOP.”

To jeden z telegramów Stefana Themersona do żony. Tego rodzaju druki ulotne nie mają trwać i zakrawa na paradoks, że właśnie one mogą nam powiedzieć tak wiele o postawie Themersonów oraz o ich odczuciach, emocjach i niezwykłym poczuciu humoru.

Druki ulotne – ogłoszenia, zaproszenia, pamflety, materiały promocyjne gromadzą się na marginesach tak zwanego prawdziwego dzieła, do którego zalicza się książki, filmy, rysunki oraz wystawę w galerii.  W równym stopniu, co „dzieła”, wypełniają one pudła skromnego archiwum Themersonów.

Stuart Bailey – absolwent University of Reading oraz Werkplaats Typografie. Współtwórca magazyn o designie „Dot Dot Dot”. Zajmuje się projektowaniem graficznym, pisaniem oraz edytorstwem. Najczęściej przygotowuje publikacje wspólnie z artystami. Obecnie wraz z Davidem Reinfurtem i Angie Keefer pracuje nad założeniem nonprofitowej instytsucji The Serving Library – archiwum wspólnie budowanego przez użytkowników. Mieszka i pracuje w Los Angeles.

Wstęp wolny.

Osoby, które zechcą uczestniczyć w środowym seminarium, w celu uzyskania materiałów prosimy o kontakt na adres: d.muzyczuk@msl.org.pl.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.