Sztuka raz! Aleksandra Ska i Natalia LL w Muzeum Sztuki w Łodzi

W sobotę, 6 października 2012, w ogrodzie ms1 Aleksandra Ska wykona performance "Osobisty akt artystyczny". Ponadto będzie okazja do obejrzenia filmu Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna". Wydarzenie to jest jednym z elementów dwudniowej akcji Sztuka raz! - projektu artystycznego odnoszącego się do najprostszego sposobu oddziaływania na zmysły i wzajemnej komunikacji poprzez stół i jedzenie.

W doświadczeniach awangardy od zawsze element kulinarny odgrywał znaczącą rolę, a różnorodność form ekspresji, jaka tym spotkaniom i prezentacjom towarzyszyła, ma już w rożnych krajach i kulturach olbrzymią tradycję. Jedzenie to idealny materiał dla artysty na wyrażenie własnych emocji i bezpośredniości w komunikowaniu ze społeczeństwem. Twórcy powoływali własne miejsca z autorskim menu, odtwarzali rytuały i archetypy towarzyszące kuchni i procesowi konsumpcji , a także poprzez działania performatywne prowadzili dialog z odbiorcą i widzem. W tym przypadku, gdzie łódzkiej wspólnocie artystycznej podobne akty twórcze towarzyszyły „od zawsze”, chcemy odtworzyć ducha lokalnej „kultury zrzuty” przy stole i zapomniany styl polskiego biesiadowania z udziałem sztuki. Wszystkim etapom dwudniowej wędrówki po miejscach kulinarnych spotkań (odtwarzających tradycyjne polskie posiłki) towarzyszą artyści i zaproponowane przez nich interdyscyplinarne działania.

Trasa obejmuje takie miejsca jak: Galeria Wschodnia, Muzeum Sztuki w Łodzi ms1 (ogród), podwórko przy ul. Piotrkowskiej 101 (siedziba Klubu KP w Łodzi), Galeria Wymiany, Muzeum Książki Artystycznej.

Organizator: Fundacja In Search Of

6 października 2012, sobota, g. 12.30
ms1, ul. Więckowskiego 36

W ogrodzie ms1 podczas drugiego śniadania, Aleksandra Ska wykona “Osobisty akt artystyczny” oraz zaprezentowany zostanie film Natalii LL “Sztuka konsumpcyjna”. Obydwie artystki podejmują w swoich pracach temat konsumpcji. Film Natalii LL zrealizowany został w czasach mizerii i braku, Aleksandra Ska działając współcześnie wpisuje się w czas obfitości i przesytu. Poprzez wykorzystanie podobnych środków oraz podkreślenie aktywnej roli kobiety powstaje interesujący dialog między artystkami.

Pełny program na naszej stronie: http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/sztuka-raz/

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.