Spotkanie z Wunderteam - projektantkami architektury wystawy

Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72
25 października 2013, piątek, g. 19.00

Duet projektantek Wunderteam (Paulina Stępień i Magdalena Koziej) wystąpi w roli nietypowych przewodników po wystawie "Herbstowie. Historie niedokończone".

Autorki opowiedzą o tym, jak projektuje się architekturę wystawy i jak dzięki odpowiedniej ekspozycji można uatrakcyjnić jej przekaz. Na wystawie prezentowane są fotografie oraz projekcje archiwalnych filmów. Strefy ciemne i rozjaśnione, użycie luster i specjalnej architektury – wszystko służy temu, aby widz mógł odebrać historię rodziny przemysłowców w bardziej emocjonalny sposób. Obok projekcji i zdjęć będzie można obejrzeć materialne obiekty z czasów, w których żyli Herbstowie, eksponowane w podświetlanych gablotach włączonych w konstrukcję podestów z miejscami do siedzenia – po to, aby kontakt widza z eksponatami był bardziej nieformalny i bezpośredni. "Nasz pomysł na aranżację wystawy opiera się na chęci opowiedzenia historii rodziny Herbstów w taki w sposób, by widz mógł bez wysiłku przenieść się do czasów im współczesnych." – mówi Paulina Stępień.

Wunderteam to grupa projektantów, która powstała w 2008 roku, specjalizująca się w projektach wnętrz. Grupa pracowała dla instytucji kultury (Muzeum Sztuki, Kordegarda), ale jej projektanci tworzą także przestrzenie biurowe i wnętrza mieszkalne.

Kuratorkami wystawy "Herbstowie. Historie niedokończone" są: Dorota Berbelska i Magdalena Michalska-Szałacka

Wstęp wolny.

WYDARZENIE WŁĄCZONE W PROGRAM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2013

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.