Spotkanie z Dieterem Roelstraete

ms², ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna
13 stycznia 2017, piątek, godz. 18:00, wstęp wolny

Spotkanie towarzyszy wystawie „Muzeum Rytmu”

Dieter Roelstraete zaprezentuje badania dotyczące chicagowskiej, niezwykle żywotnej i intermedialnej, kultury afroamerykańskiej związanej z dwiema grupami: AfriCOBRA zrzeszającej artystów wizualnych i AACM (Association for the Advancement of Creative Musicians). Z drugą z tych organizacji związany jest Wadada Leo Smith, którego partytury graficzne można oglądać na wystawie „Muzeum rytmu”.

W ramach wykładu Roelstraete skupi się na twórczości najbardziej aktywnych twórców z tego kręgu, a także przedstawi splot rozmaitych wpływów krzyżujących się w tym kręgu.


Dieter Roelstraete – jest członkiem zespołu Documenta 17. Zajmował stanowiska kuratora w belgijskim Muzeum Sztuki Współczesnej w Antwerpii oraz starszego kuratora w Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago; absolwent Uniwersytetu w Gandawie. Obok działalności kuratorskiej, Dieter Roelstraete jest także autorem licznych publikacji skupiających się na filozoficznych aspektach sztuki współczesnej, a jednocześnie zajmuje się edytorstwem w magazynach „Afterall”, „FR David” oraz „A Prior Magazine”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.