Spotkanie z artystką Angelą Bulloch

ms², sala audiowizualna
16 listopada 2016, środa, godz. 18:00, wstęp wolny

Podczas spotkania w Muzeum Sztuki w Łodzi Angela Bulloch opowie o swojej praktyce artystycznej, szczególną uwagę zwracając na prace i kolaboracje artystyczne, w których ważną rolę odgrywa dźwięk. Punkt wyjścia dla prezentacji stanowić będzie tegoroczna wystawa solowa artystki w Sharjah Art Museum zatytułowana „Considering Dynamics and and the Forms of Chaos”. Bulloch przedstawi także działalność swojego wydawnictwa muzycznego ABCDLP.

Angela Bulloch - artystka wizualna, autorka instalacji. Mieszka i pracuje w Berlinie. Jest absolwentką Goldsmiths College. W 1988 roku brała udział w głośnej londyńskiej wystawie Freeze, uznawanej za początek Young British Artists. W 1997 roku nominowana do Nagrody Turnera przyznawanej przez Tate Britain (dawniej Tate Gallery). Wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu (2001-03) i niezależnego instytutu artystów De Ateliers w Amsterdamie (2009-14).

Swoje prace prezentowała na wielu wystawach solowych m.in. w Sharjah Art Museum w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Witte de With w Rotterdamie, Kunst-Werke w Berlinie, The Power Plant w Toronto i Simon Lee Gallery w Londynie i Hong Kongu.

Artystka jest najbardziej znana z dwóch typów prac, które realizuje, tzw. pixel boxes” i interaktywnych maszyn rysujących. Pierwsze to obiekty przestrzenne charakteryzujące się zmiennym, pulsującym i kolorowym światłem. Z kolei interaktywne mechanizmy wykonujące rysunki, powoływane są do życia przez publiczność, poprzez jej ruch w przestrzeni wystawienniczej lub poziom hałasu jakiego jest źródłem.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.