Spotkanie z Aldo Giannottim - artist talk

ms², sala audiowizualna, ul. Ogrodowa 19
25 maja 2016, środa, godz. 18.30, wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z artystą wizualnym Aldo Giannottim, który odwiedza Łódź w ramach projektu Museum as a Toolbox. Muzea z Austrii, Estonii, Chorwacji i Lichtensteinu, a także Muzeum Sztuki w Łodzi zapraszają artystów oraz kuratorów i edukatorów z różnych krajów, którzy wspólnie pracują nad tematem komunikacji muzeum w przyszłości koncentrując się na pracy z młodą i lokalną publicznością.

Aldo Giannotti to artysta wizualny osadzony i pracujący w Wiedniu. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Carrara/ Włochy, Wimbledon/Wielkia Brytania oraz w München/Niemcy. Brał udział w różnorodnych projektach, w swoim dorobku ma zarówno wystawy indywidualne, jak i zbiorowe. Pracuje z mediami, wykorzystując je zarówno w instalacjach, jak i pracach wideo oraz fotografii (m.in. artlab Galerie Hilger Wien, Künstlerhaus Wien, Kunsthalle Wien, Sammlung Essl, Lothringerhalle 13 München, Fruchthalle Kaiserslautern, Kunsthallen Nikolaj Kopenhagen). Jest również organizatorem wielu różnorodnych projektów wystawienniczych.
(np. www.kforumvienna.com). 

Więcej informacji o samym artyście można znaleźć na stronie : http://www.aldogiannotti.com/

Podczas spotkania artysta opowie również o projekcie interwencji artystycznej w Łodzi przygotowywanej wraz z grupą młodych osób w ramach projektu Museum as a Toolbox. Prezentacja i rozmowa będą tłumaczone na język polski.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.