Spotkanie sieci Translocal i doświadczenia "Korespondencji"

Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu
23-25 października 2013

Translocal to współtworzona przez Muzeum Sztuki w Łodzi sieć europejskich muzeów sztuki nowoczesnej, ulokowanych (głównie) poza stolicami. Celem sieci jest tworzenie wspólnych projektów badawczych i wystawienniczych w oparciu o rozpoznanie lokalnych kontekstów i historii, w jakich osadzone są poszczególne instytucje. Napięcie między tym, co lokalne i globalne stoi zatem w centrum zainteresowania Translocal.

Międzynarodowa konferencja, zorganizowana przez sieć Translocal w Zagrzebiu (23-25 października 2013) poświęcona jest kwestii pracy z kolekcjami i potencjałowi budowania dzięki niej nowych narracji. Kuratorzy Muzeum Sztuki, Jarosław Lubiak i Małgorzata Ludwisiak, zaprezentują założenia wystawy „Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm” - spotkania dwóch kolekcji w ramach jednej opowieści o uniwersalnych doświadczeniach nowoczesności.

Gośćmi konferencji będą także m.in. Clementine Deliss (Weltkulturen Museum), Peter Pakesch (Museum Joanneum, Graz), Willem Jan Renders (Van Abbemuseum), Jan de Vree (MuHKA), Gavin Delahunty (Tate Liverpool) czy Snjezana Pintarić (Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.