Spotkania na antresoli: Oryginalny Strzemiński

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

30 maja 2109, czwartek, g. 16:30

prowadzenie

Maciej Cholewiński

Biblioteka Muzeum Sztuki w Łodzi przechowuje rękopis i maszynopis „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego, oryginalne egzemplarze czasopisma „Zwrotnica”, na łamach którego Strzemiński opublikował m.in. „Notatki o sztuce rosyjskiej” (1922, nr 3; 1923, nr 4) oraz czasopisma „Blok”, w którym ukazywały się teoretyczne teksty artysty propagujące zasady sztuki awangardowej. Oryginalne materiały dostępne do wglądu dla uczestników spotkania.

Spotkania na antresoli to cykl otwartych wykładów i dyskusji przybliżających publiczności bogate zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w każdy ostatni lub przedostatni czwartek miesiąca o stałej godzinie 16.30, w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

Bilet: 1 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.