Spacer z Jarosławem Lubiakiem po wystawie: Assaf Gruber. Bezimienność nocy

ms¹, Więckowskiego 36
29 listopada 2015, niedziela, g. 17.00

W niedzielę zapraszamy na spacer po wystawie Bezimienność nocy z jej kuratorem Jarosławem Lubiakiem. Bezimienność nocy to opowieść na temat tożsamości, pamięci, winy i zadośćuczynienia. Jarosław Lubiak opowie o zainteresowaniach artystycznych Assafa Grubera oraz wyjaśni co łączy bohaterów poszczególnych filmów: tajemniczego prawnika, młodego chłopaka poszukującego swojej tożsamości, początkującą artystkę i kobietę z ochrony galerii Zwinger w Dreźnie, pragnąca pracować w Muzeum Sztuki w Łodzi.

dr Jarosław Lubiak – wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, do 2014 roku pracował jako kurator w Muzeum Sztuki w Łodzi, adiunkt Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest kuratorem wystaw oraz badaczem sztuki, redaktorem publikacji naukowych. Autor licznych artykułów naukowych oraz tekstów krytycznych. Ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Instytut Historii Sztuki) oraz Szkołę Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. 

Wstęp wolny.

 

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.