Spacer po wystawie "Zmiana Pola widzenia". Prowadzi: Paulina Kurc-Maj

ms2, ul. Ogrodowa 19
15 czerwca 2014, g. 17.00 

Współczesne projektowanie graficzne, plakaty reklamowe czy design stron internetowych – wszystko to ma swoje źródło w rewolucji, która dokonała się na początku XX wieku. Kuratorka wystawy „Zmiana pola widzenia” przybliży jak doszło do tej radykalnej zmiany będącej jednym z najtrwalszych osiągnięć artystycznej awangardy.

Na ekspozycji prezentowane są dzieła i dokumenty z całej Europy. Zbiory te staną się bazą dla opowieści m.in. o tym dlaczego awangarda starała się zrewolucjonizować projektowanie graficzne, pozbywając się "zbytecznych ozdób" na rzecz przejrzystości i czytelności. Poruszony zostanie też problem futurystycznego postulatu „wolności typograficzcznej”, powstania idea „typofoto” oraz tego, w jaki sposób radziecka, rewolucyjna propaganda inspirowała reklamę na usługach amerykańskiego przemysłu. Kuratorka opowie również o wymianie idei między Władysławem Strzemińskim, a twórcą Nowej Typografii - Janem Tschicholdem.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.