Spacer po wystawie: "Ewa Partum. Nic nie zatrzyma idei sztuki"

ms2ul. Ogrodowa 19
14 grudnia 2014, niedziela, g. 12:00

Co oznacza i do czego nawiązuje tytuł wystawy? Jak twórczość Ewy Partum była odbierana w środowisku artystycznym w latach 70 i 80. XX wieku? Dlaczego tak istotne dla jej twórczości są wątki feministyczne? Dlaczego Ewa Partum założyła w Łodzi własną galerię? O tym oraz o pracy nad wystawą Ewa Partum. Nic nie zatrzyma idei sztuki opowie jej kuratorka – Maria Morzuch.

Ewa Partum jest prekursorką sztuki konceptualnej, feministycznej i krytycznej w Polsce, autorką akcji i instalacji w przestrzeni publicznej, performansów, filmów, fotografii, poezji wizualnej. Artystka właśnie w Łodzi założyła Galerię Adres oraz zrealizowała akcje artystyczne istotne dla jej dalszej twórczości, jak performans "Zmiana" czy akcja w przestrzeni publicznej "Legalność przestrzeni". Wystawa w Muzeum będzie próbą całościowego ujęcia jej artystycznego dorobku i tworzonej aktualnie sztuki.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.