SOUL PROJECT / PL - David Zambrano, Pracownia Fizyczna i goście

ms2, ul. Ogrodowa 19
11 października 2013, piątek, g. 19.00 

Soul Project Davida Zambrano to seria wirtuozerskich improwizacji solowych, z których każda trwa tak długo, jak piosenka, do której jest wykonywana. Kolejność solówek i ich rozmieszczenie w przestrzeni jest zawsze improwizowane, co czyni każdy spektakl wyjątkowym.

Na zaproszenie łódzkiej Pracowni Fizycznej, Zambrano podjął się współpracy z polskimi tancerzami - w rezultacie w ramach wystawy 28 września odbyła się premiera kolejnej wersji improwizowanego przedstawienia. Davidowi Zambrano w pracy nad spektaklem towarzyszył Peter Jasko [Les SlovaKs Dance Collective]. W 2 tygodnie po premierze pokazujemy spektakl po raz kolejny.

Soul Project powstał w 2006 roku jako efekt współpracy Zambrano z siedmioma tancerzami z Mozambiku, Słowenii, Grecji, Słowacji, USA i Wenezueli. Spektakle mogą być wykonywane zarówno na otwartym powietrzu, jak i w galerii, sali gimnastycznej lub balowej, w kościele, na dużej scenie.

Soul Project jest jedną z niewielu ram pracy z improwizacją, które w sposób nieoczywisty pozwalają wykorzystać wystawienniczą przestrzeń muzeum do włączenia publiczności w proces improwizacji. Publiczność może oglądać występy z dowolnej perspektywy: z bliska lub z daleka. Przeżycie staje się nagle intymne i osobiste - czuje się każde drżenie ciała tancerzy - a jednocześnie wspólnotowe, bo wraz z pozostałymi widzami można zgadywać, kto zatańczy następny i do jakiego utworu.

David Zambrano - pedagog, performer, choreograf. Jego twórczość przyczyniła się do rozwoju tańca, wywierając ogromny wpływ na środowisko taneczne na całym świecie. Zambrano stworzył innowacyjne techniki - technikę Flying Low i Passing Trough, twórca technik leżących u podstaw tańca współczesnego, otwierając w ten sposób nową przestrzeń dla improwizacji w tańcu. Poprzez działanie tancerzy w niskich pozycjach na podłodzie bada możliwości innych niż zwyczajowe w tańcu postawy (horyzontalne, frontalne). Tworzy taniec od ponad 20 lat. Podczas swoich działań twórczych i edukacyjnych odwiedził 40 państw, pracował z ponad 25 tysiącami uczniów i występował na setkach scen na całym świecie. Jego prace to zarówno ułożone choreografie, improwizacje oparte na strukturze jak i pełne improwizacje.  Urodzony w Wenezueli, Zambrano spędził 15 lat w Nowym Jorku, gdzie w latach 1986-1996 był członkiem grupy Simone Forti and the Troupe, obecnie mieszka w Amsterdamie.

Więcej informacji na: www.davidzambrano.org

Soul Project / PL, koncepcja i reżyseria: David Zambrano; asystent kreatywny: Peter Jasko, asystent produkcji: Dawid Lorenc, tancerze: Paweł Grala, Dawid Lorenc, Wojciech Łaba, Aleksandra Klimiuk, Jacek Owczarek, Krzysztof Skolimowski [Pracownia Fizyczna], Piotr Skalski i Dominika Szala-Wentland [EST/Hurtownia Ruchu, Krakow ], Adam Adamonis Krawczyk, Małgorzata Haduch; produkcja: Pracownia Fizyczna / Jacek Owczarek, Fundacja Kino Tańca, Akademia Muzyczna i.m. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.

Spektakl Soul Project / PL został wyprodukowany w ramach współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu "Zamówienia choreograficzne".

Wstęp wolny, bez rezerwacji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.