Solidarność z Uchodźcami - zbiórka dla Fundacji "OCALENIE"

INFO

Miejsce

Wszystkie oddziały Muzeum Sztuki w Łodzi
 

Czas

15.10.2017 - 31.10.2017

W związku z obchodami Dnia Solidarności z Uchodźcami, Muzeum Sztuki przyłącza się do akcji jako gospodarz zbiórki finansowej na rzecz Fundacji "Ocalenie". Od 2000 roku zapewnia ona bezpłatną, specjalistyczną pomoc zarówno cudzoziemcom mieszkającym w Polsce, jak i Polakom. Fundacja prowadzi także działania edukacyjne, warsztaty i kursy językowe oraz kursy zawodowe dla m.in. służb mundurowych, pracowników administracji, NGO, cudzoziemców, wolontariuszy, studentów, dzieci i młodzieży. Trzecim filarem działalności Fundacji są działania kulturalne.

Program "Witaj w domu" jest odpowiedzią Fundacji "Ocalenie" na podstawowe problemy w integracji uchodźców i uchodźczyń w Polsce, w tym zagrożenie bezdomnością i ubóstwem, nieznajomość języka polskiego i problemy psychologiczne (w tym związane z traumą). Głównym celem programu "Witaj w domu" jest usamodzielnienie się rodzin uchodźczych tak, by dalsza stała pomoc nie była im już potrzebna.

Puszki ("domki") Fundacji zawitały w każdym oddziale Muzeum - zarówno przy kasach, jak i w księgarni ms2. Będą tam do 31 października. Zapraszamy gorąco do wsparcia zbiórki!

Darowizny można wpłacać również na konto Fundacji:

11 1750 0009 0000 0000 2156 6004
z dopiskiem „Witaj”

więcej informacji na stronie www.ocalenie.org.pl/witajwdomu

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.