SERCE KRAJU - Projekt Jadwigi Sawickiej na wystawę "Uwaga! Granica"

INFO

Miejsce

ms2 ul. Ogrodowa 19 

Czas

31.08.17 - 10.10.17

Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymało zaproszenie do udziału w projekcie Jadwigi Sawickiej "Serce kraju", będącego częścią organizowanej przez Galerię Labirynt w Lublinie oraz Galerię Arsenał w Białymstoku wystawy "Uwaga! Granica".

Flaga z napisem „Serce kraju” wyznacza emocjonalne centrum Polski. Dzięki przenoszeniu się centrum, przesuwają się granice; arbitralność ustanowienia centrum i związana z tym konieczność częstego przenoszenia granic podkreśla ich umowność.

W ramach współpracy w projekcie Muzeum Sztuki wyeksponuje na fasadzie budynku ms2 przy ul. Ogrodowej 19 flagę przygotowaną przez artystkę. Serce kraju jest tam, gdzie pokazuje się sztukę. Zdjęcia flagi oraz dokumentacja z pozostałych instytucji biorących udział w projekcie, będą wykorzystane w ekspozycji w Galerii Labirynt w Lublinie (od 31.08 do 10.10.2017) oraz w Galerii Arsenał w Białymstoku (od 02.09 do 10.10.2017).

JADWIGA SAWICKA urodziła się w 1959. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Jerzego Nowosielskiego. Tworzy obrazy, fotografie, obiekty, instalacje tekstowe. Przy realizacji instalacji i fotografii współpracuje z Markiem Horwatem. Współpracuje z Galerią BWA Warszawa. Laureatka nagrody im. Katarzyny Kobro (2015). 

Galeria

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.