Rytmiczne figury. Prowadzi: Natasha Ginwala

ms2, ul. Ogrodowa 19
16 stycznia 2014, czwartek, g. 18.00

Wykład z cyklu: Muzeum uniwersalne

Rytm wykracza poza chronologiczną opowieść – opiera się na gestach i nie poddaje się łatwym kategoryzacjom. Wykład dotyczyć będzie metodologii kuratorskiej zastosowanej w projekcie „Muzeum Rytmu”, zaprezentowanym w 2012 roku w ramach Taipei Biennale, którego dyrektorem artystycznym był Anselm Franke.

„Muzeum Rytmu” to wyobrażona instytucja tworząca przestrzeń dla relacji projektów między sztuką współczesną a prezentacjami historycznych dokumentów dotyczących społeczeństwa, polityki i kultury. Fikcja w „Muzeum Rytmu” staje się modelem nowej wizji nowoczesności i ma na celu zmianę naszych wyobrażeń o historii. Ważną inspiracją dla tego projektu, była twórczość Katarzyny Kobro.

Natasha Ginwala - niezależna kuratorka, badaczka i pisarka. Jest członkinią zespołu ósmego Berlin Biennale (2014). Studiowała w The School of Arts & Aesthetics (JNU), New Delhi oraz uczestniczyła w de Appel Curatorial Programme, w Amsterdamie. W 2012 roku wykładała na  Uniwersytecie w Amsterdamie, Instytucie Sandberga oraz na Gerrit Rietveld Academie. Była gościnnym redaktorem TAKE on Art Magazine, New Delhi. Jej teksty ukazywały się między innymi w takich publikacjach jak: Afterall Online, Art Agenda, C Magazine, Mint (The Wallstreet Journal), Manifesta Journal.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.