"Rozmowy o Godardzie" i "Spojrzenie Antonioniego". Dyskusja o premierach książkowych

ms², ul. Ogrodowa 19, wejście od strony kawiarni
30 listopada, poniedziałek, g. 18:00
wstęp wolny

Michelangelo Antonioni i Jean-Luc Godard – obok kilku innych – uważani bywają za twórców filmowego modernizmu. Przy okazji książek, które krytycznie redefiniują zarówno miejsce Antonioniego i Godarda w historii kina, jak i sam język filmowej analizy i refleksji o kinie, powrócimy do podstawowego pytania o relacje kina i nowoczesności.

Czy za pomocą kina wciąż można pomyśleć nowoczesność i współczesność? Czy ten konceptualny wysiłek leży po stronie samych filmów i ich twórców, czy widzów i ich sposobów patrzenia?

Omawiane publikacje: Kaja Silverman i Harun Farocki, Rozmowy o Godardzie, przeł. Paulina Kwiatkowska, Warszawa 2014 oraz Spojrzenie Antonioniego, red. Paulina Kwiatkowska, Piotr Sadzik, Warszawa 2015 – wydawnictwa MAMMAL.

Goście: prof. Tomasz Majewski (UJ), dr Mateusz Falkowski (Artes Liberales UW), dr Paulina Kwiatkowska (Instytut Kultury Polskiej UW), dr Michał Pabiś-Orzeszyna (Instytut Kultury Współczesnej UŁ), Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna")

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.