Rozmnażanie jabłoni

ms1, ul. Więckowskiego 36
8 listopada 2014, sobota, g. 10:00

Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Hodunem poświęcone historii sadownictwa i charakterystyce dawnych odmian jabłoni. Uczestnicy dowiedzą się jak projektować sady tradycyjne i samodzielnie zaszczepiać ulubione stare odmiany drzew owocowych. 

Warsztat jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy poprzez formularz na stronie: www.owocowalodz.pl.

Grzegorz Hodun – absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, pracownik naukowy Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, związany z tą jednostką od 1988 roku. Początkowo zajmował się oceną podkładek jabłoni i doskonaleniem technologii ich produkcji. Współuczestniczył również w badaniach nad oceną odmian leszczyny i orzecha włoskiego. W ramach wykonywanych obowiązków, projektów krajowych („Ogrody klasztorne – centra bioróżnorodności” itd.) i zagranicznych („European Specialist in Traditional Orchards”, ESTO) uczestniczy w ochronie dawnych odmian drzew owocowych. Jest współautorem Europejskiej Bazy Danych rodzaju Prunus, autorem ponad 100 artykułów popularno-naukowych na temat nowych i starych odmian drzew owocowych. W jego dorobku naukowym znajduje się kilkanaście publikacji naukowych, a także kilka książek, głównie o dawnych odmianach drzew owocowych.

Wydarzenie towarzyszy wystawie:
"Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)". Antje Majewski, Paweł Freisler oraz Fundacja Transformacja.
Gościnnie: Jimmie Durham, Grzegorz Hodun, Kooperatywa Spożywcza w Łodzi, Miejskie Darcie Pierza, Agnieszka Polska, Piotr Życieński

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.