Rotterdam 2040

ms2ul. Ogrodowa 19
22 stycznia 2015, czwartek, g. 18.00

Film w reżyserii Gyz La Rivière.

Film jest próbą zobrazowania wizji przyszłości Rotterdamu, w której rozwój miasta jest bardzo silnie połączony z jego przeszłością. Rivière rekonstruuje historię miasta w przyspieszeniu, od czasu bombardowań w czasie II wojny światowej poprzez współczesną sytuację aż do śmiałej wizji miasta z 2040 roku (czyli 100 lat po bombardowaniach i w czasie obchodów siedemsetlecia nadania praw miejskich).

Wizja artysty jest zarazem radykalna jak i trochę absurdalna. W filmie nie zobaczymy ekspertów i gadających głów, lecz doświadczymy wizualnego ataku starych, aktualnych i wizjonerskich obrazów, które spaja obecność narratora. Choć film dotyczy architektury i miejskiej odnowy, stanowi on też obraz życia mieszkańców.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.