Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej

INFO

Czas

13-14 września 2018

Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Województwo Łódzkie zaprasza na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej, który odbędzie się w Łodzi w dn. 13-14 września br.

Wydarzenie jest próbą zbudowania pomostu między szkołami a instytucjami kultury. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy wszystkich nauczycieli - nie tylko plastyki, muzyki, czy języka polskiego, ale też nauk przyrodniczych i ścisłych. Kongres ma ułatwić nauczycielom odkrycie zapomnianych pasji, przeżycie przygody z kulturą, dać narzędzia do stosowania w codziennej pracy. Wydarzenie umożliwi nauczycielom spotkanie z artystami, ludźmi kultury, ma wskazać drogi kontaktu do instytucji kultury.

W programie Kongresu znajdą się: wykłady i warsztaty (w dziedzinach: plastyka, muzyka, teatr i film) oraz  prezentacje ofert edukacyjnych instytucji kultury pn. BarCamp edukacji kulturalnej.

Warsztaty artystyczne poprowadzą Leszek Karczewski i Agnieszka Wojciechowską-Sej z Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi. Z okazji Kongresu zapraszamy również do budynku ms2, do zapoznania się ze specjalnie przygotowanym na tę okazję „narzędziwonikiem”, czyli prezentacją polecanych publikacji i aplikacji dotyczących edukacji artystycznej.

Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Wymagana jest rejestracja poprzez stronę internetową: https://kongresedukacji.lodzkie.pl/rejestracja/

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie: www.kongresedukacji.lodzkie.pl

Program

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.