Ray Chung i Iwona Olszowska, wykład performatywny o kontakt improwizacji

ms2, ul. Ogrodowa 19
12 lipca 2013, piątek, g. 19.00 

Wykład Raya Chunga i Iwony Olszowskiej to performatywny dialog na temat podstaw kontakt improwizacji. Prowadzący pokażą widzom, na czym polega oddawanie i przyjmowanie ciężaru, jak grać siłami grawitacji, jak zachowuje się ciało w pędzie.

Ray Chung – pedagog, performer, inżynier. W swojej praktyce skupia się na improwizacji i kontakt improwizacji, którą praktykuje od 1979 roku, anektując ją do działań scenicznych a także łącząc ze sztukami walki, bodywork i Authentic Movement. Bierze udział w licznych festiwalach na całym świecie, prowadząc przy tej okazji warsztaty. Obecnie mieszka w San Francisco.

Iwona Olszowska - tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; dyplomowany instruktor Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Hurtowni Ruchu w Krakowie. Uczy w krakowskiej PWST, na kursach instruktorskich, studiach zaocznych oraz warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.