Promocja rocznika "Muzealnictwo"

INFO

Miejsce

ms2, ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

25.11.2017

Wraz z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zapraszamy na premierę 58 numeru rocznika "Muzealnictwo", połączoną z oprowadzaniem po wystawach zorganizowanych w ramach obchodów 100 lat awangardy w Polsce:

Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design
ms1, Więckowskiego 36, g. 12.00
czas trwania wystawy: 24 listopada 2017 – 25 lutego 2017
kuratorki: Paulina Kurc-Maj, Anna Saciuk-Gąsowska

Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta
ms2, Ogrodowa 19, g. 16.00
czas trwania wystawy: 27 października 2017 – luty 2018
kuratorzy: Andrij Bojarov, Paweł Polit, Karolina Szymaniak

oraz na wykład profesora Marka Wieczorka pt. Longue durée design, w którym przedstawi on ruch De Stijl i jego wpływ na europejski design od lat 20.-30. XX wieku po zglobalizowaną sztukę współczesną.

 

Plan dnia:

12.00 oprowadzanie po wystawie Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design, ms1, Więckowskiego 36.

14.00-15.00 promocja rocznika „Muzealnictwo”, sala audiowizualna ms2, Ogrodowa 19

16.00-17.00 oprowadzanie po wystawie Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta, ms2, Ogrodowa 19

17.30-18.30  wykład profesora Marka Wieczorka Longue durée design

Muzealnictwo to rocznik ukazujący się od 1952 roku, publikujący artykuły, eseje i recenzje polskich muzeologów i przedstawicieli innych dyscyplin naukowych. W zakres poruszanej problematyki wchodzi m.in.: teoria i praktyka muzeologii i muzealnictwa w Polsce i na świecie, zagadnienia teoretyczne i praktyczne dotyczące wystawiennictwa, zagadnienia architektury budowli muzealnych, problemy konserwatorskie i techniczne, jakim muzea stawiają czoła, akty prawne dotyczące muzeów i ich interpretacja, recenzje wystaw i publikacji, a także wspomnienia pośmiertne poświęcone polskim muzealnikom. Muzealnictwo było redagowane w Dziale Zabytków Ruchomych KOBiDZ (Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków, obecnie Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów - NIMOZ).

Rocznik ukazuje się w wersji papierowej oraz elektronicznej, dostępnej bezpłatnie w różnych formatach na stronie Instytutu TUTAJ

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.