Projekt "Warszawska Pracownia Kinetograficzna" na wystawie "Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności"

ms1, 2. piętro, Więckowskiego 36
28 stycznia, sobota, godz.13.00-18.00 (z przerwą między 15.00 a 16.00)
wstęp w cenie biletu na wystawę

W najbliższą sobotę wystawa Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności stanie się terenem działań członkiń Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.  Zuzanna Kupidura, Anna Opłocka, Hanna Raszewska, Małgorzata Skoczelas z udziałem Michała Kursy w roli dokumentalisty będą czynnie eksplorować zagadnienia poruszane na wystawie w bliskości dzieł i dokumentów. Badać będą kierunki i rytm ruchu w przestrzeni, interpretować taneczne zapisy kinetografii Rudolfa Labana, potraktują zarówno rzeźby Katarzyny Kobro, jak i Sale Neoplastyczną jako partyturę dla tańca i ruchu. Działania przybiorą formę performansów lub wykładów performatywnych odbywających się w kolejnych salach wystawy.


Fundacja „Myśl w Ciele” zajmuje się przede wszystkim upowszechnianiem wiedzy o tańcu we wszelkich jego przejawach oraz choreologii – nauki o tańcu. Główne programy badawcze prowadzone przez Fundację to Laboratorium Ciała (sezon 2015/2016) i Warszawska Pracownia Kinetograficzna, która rozpoczęła działalność jako nieformalna grupa warszawskich choreolożek i choreologów już w 2010 roku. Zarówno Pracownia, jak i Fundacja skupia swoje działania na rozwijaniu umiejętności w zakresie notacji tańca – kinetografii (notacji systemem Labana-Knusta) – oraz popularyzacją wiedzy o kinetografii i choreologii (szeroko rozumianej nauce o tańcu, w tym analizie ruchu).

https://hannaraszewska.wordpress.com/strona/fundacja-mysl-w-ciele/

https://hannaraszewska.wordpress.com/strona/warszawska-pracownia-kinetograficzna/

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.