Projekt Tomasza Koszewnika w ramach

Projekt zwycięscy tegorocznej edycji „Wspólnego projektu” Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundacji Sztuki Polskiej ING. 

Intymne - to coś innego niż osobiste czy prywatne. Intymne jest bardziej ukryte, ale równocześnie dzielone. Dzielone nie w słowach czy gestach, nie na zasadzie świadomego daru, powierzonego sekretu, ale wspólne z racji podobnej struktury, tekstury, wibracji. Intymne to zatem nie (tylko) to, co skrywane wewnątrz nas samych, ale rodzaj dyskretnej relacji ze światem zewnętrznym. Płynna granica pomiędzy mną a innym (człowiekiem, przedmiotem, zwierzęciem, zjawiskiem, dźwiękiem, pojęciem, uczuciem).

Tegoroczny propozycja w ramach „Wspólnego projektu” polegać będzie na realizacji pięciu koncertów w wybranych przestrzeniach w Łodzi na przełomie października i listopada. Tomasz Koszewnik wraz z kuratorkami projektu Katarzyną Słobodą (Muzeum Sztuki w Łodzi) i Marią Rubersz (Fundacja Sztuki Polskiej ING) zaprosił do współpracy Piotra Gwaderę, Olę Kozioł, Martę Kulę, Sławasa Lewego, Michała Rupniewskiego i Pawła Sokołowskiego.

Dźwięki instrumentów mieszające się z odgłosami życia mieszkańców, filtrowane przez ściany, rury wentylacyjne, czy konstrukcje budynków podkreślą intymne pole odsłuchu. Skierowane zostaną zarówno do świadomych ich charakteru odbiorców, jak i przypadkowych przechodniów, aż po najbliższe sąsiedztwo lokatorów.

Projekt będzie korespondować z festiwalem Musica Privata odbywającym się w dniach 17-18 października w Bajkonurze i na terenie dawnych zakładów Wi-Ma w Łodzi (https://www.facebook.com/muzykaprywatna).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.