"Projekt Stuart Hall". Film Johna Akomfraha

ms2, ul. Ogrodowa 19
17 kwietnia 2014, czwartek, g. 18.00

Wielka Brytania 2013, 104 min

Najnowszy film Johna Akomfraha, doceniony na festiwalach filmów dokumentalnych Sundance i Sheffield, stanowi czuły portret zmarłego w tym roku teoretyka kultury Stuarta Halla.

Uznawany za jedną z głównych postaci cultural studies i teoretyków powojennej lewicy, Hall wpłynął na humanistykę nie tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie wyemigrował z Jamajki w 1951 roku. Dziś wręcz ciężko wyobrazić sobie badania postkolonialne bez jego dzieł.

Film zestawia materiały archiwalne (fragmenty programów telewizyjnych, prywatne filmy i zdjęcia rodzinne) z materiałem filmowym nagranym specjalnie na jego potrzeby, któremu towarzyszy muzyka Milesa Davisa. Celem Akomfraha jest oddanie za pomocą środków filmowych sposobów pracy Halla - jego intymnych gier z pamięcią, tożsamością i pracy naukowej na rzecz zmiany postrzegania historii.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.