Projekt: Struktury wspierające. Wykład poprowadzi: Celine Condorelli

ms2, ul. Ogrodowa 19
26 listopada 2013, wtorek, g. 18.00
(uwaga: nastąpiła zmiana terminu z 27 na 26 listopada)

Wykład z cyklu Przestrzeń dla sztuki!

Wykład dotyczyć będzie projektu prowadzonego przez Celine Condorelli oraz kuratora, Gavina Wade’a, badającego struktury wspierające sztukę. W brawurowej interpretacji założycieli projektu taką strukturą może być zarówno budynek razem ze ścianami, na których wiszą dzieła, jak i cały instytucjonalny system wspierania praktyk artystycznych. Zmiana perspektywy oferuje nowe narzędzia do interpretacji takich przedsięwzięć jak Sala Neoplastyczna. To ona, a także projekt, który autorka właśnie realizuje dla Muzeum Sztuki, będą głównymi bohaterami wykładu.

Celine Condorelli – architektka mieszkająca w Londynie, której praktyka skoncentrowana jest na architekturze jako wsparciu i interfejsie. Rozwija krytyczne modele tworzenia wystaw i przestrzeni publicznej. Wykłada w London Metropolitan University.

Cykl Przestrzeń dla sztuki! to spotkania wokół wystawy Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta. Przybliżają aspekty historyczne, teoretyczne i strukturalne zaprojektowanego przez Władysława Strzemińskiego „gabinetu abstrakcji”. Wystąpienia historyków sztuki i artystów są formą komentarza i dyskusji o Sali Neoplastycznej oraz innych projektów o podobnym charakterze, stawiając nacisk na ich zdolność przebudowy nowoczesnego życia.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.